
Вікна на балкон і їхні різновиди
Розмір і ціна вікон напряму залежать від форми та габаритів вашого балкону. Він може бути виконаний у двох найбільш поширених варіантах:
- г-подібному;
- п-подібному.
Г-подібний балкон отримав таку назву завдяки своїй формі. Такі балкони часто зустрічаються як у старих багатоповерхівках, так і в сучасних новобудовах. Ідеальним варіантом відкривання в такому випадку вважається поворотна стулка у фронтальній частині балкону. Залежно від потреб господаря житла, бокове вікно залишається глухим або обладнується системою відкривання.
Що ж стосується другого типу балконів, то вони своєю формою нагадують букву П. У такої тераси є дві бокові частини, що з’єднуються між собою кутовими стійками. Балконні вікна, розташовані на фронтальній частині, зазвичай комплектуються вікнами, що відкриваються. Бокові конструкції, як правило, залишаються глухими.
Лоджія – це невід’ємна частина житлових приміщень, яка все частіше зустрічається в сучасних будинках і квартирах. Лоджії завжди мають лише фронтальне скління з вікнами, що відкриваються. Необхідності в глухих бокових вікнах немає. У нових багатоквартирних будинках зустрічаються лоджії різних габаритів, які можуть мати навіть арочну конструкцію. Перед початком монтажних робіт слід ретельно продумати кількість стулок, які будуть відкриватися, щоб в майбутньому можна було без перешкод помити вікна з вулиці.

Якщо ви не належите до прихильників тонування вікон, радимо подбати про сонцезахисні системи. Сучасні виробники пропонують широкий вибір жалюзі, ролетів, римських штор та інших варіантів віконних аксесуарів. Вони виконують не лише практичну, але й естетичну функцію, та виступають повноцінною частиною інтер’єру.