Як вибрати металопластикові вікна

Попри широкий асортимент продукції, представленої на сучасному ринку, вибір віконної системи залишається непростим завданням. До нього слід підійти з усією відповідальністю, оскільки, купуючи вікно, ми розраховуємо, що воно прослужить кілька десятків років. Правильно підібрані металопластикові вікна від надійного виробника будуть гарантією тепла та комфорту у вашій оселі. В сьогоднішній статті ми розкажемо про те, якими властивостями повинні володіти якісні віконні системи, та розкриємо головні секрети їхнього вибору.

Вимоги до пластикових вікон

До списку загальних вимог, яким повинна відповідати кожна віконна конструкція, належать:

 • здатність захистити приміщення від холоду;
 • захист від вуличного галасу (особливо актуально для власників квартир, розміщених поблизу трас зі жвавим транспортним рухом);
 • забезпечення достатньої кількості природного освітлення;
 • простота в експлуатації;
 • естетичний зовнішній вигляд;
 • довговічність;
 • здатність перешкоджати появі протягів і утворенню конденсату.

Окрім вищезазначених пунктів, потрібно також обов’язково враховувати індивідуальні вимоги до віконної системи. Зазвичай вони залежать від клімату, рівня вологості, розміщення житла, навколишньої обстановки та типу системи опалення. Наприклад, у випадку, коли вікна виходять на північний бік і не затіняються іншими будівлями, варто подбати про захист від надлишку сонячного світла. Мешканцям перших поверхів радимо захистити своє житло від проникнення зловмисників через вікно.

Як вибрати металопластикові вікна?

Головне, на що слід звернути увагу при виборі, це віконний профіль. Він є одним із основних елементів конструкції, тому від його якості напряму залежить якість усього вікна. Вам знадобиться вибрати необхідну кількість повітряних камер і контурів ущільнення, армування, товщину зовнішньої стінки та естетичні параметри. Оскільки вікна відіграють важливу роль у сучасному інтер’єрі, зовнішній вигляд конструкції не менш важливий, ніж її практичні функції.

Сучасні віконні профілі зазвичай мають від 3-х до 6-ти повітряних камер. Що більша їхня кількість, то вищими тепло- та шумоізоляційними характеристиками буде відрізнятися конструкція. В нашій країні найбільшим попитом користуються профілі з 3-ма та 5-ма камерами.

Ще один важливий елемент віконної конструкції, який впливає на її захисні характеристики, це склопакет. Існують наступні основні різновиди сучасних склопакетів:

 • одно- та двокамерні;
 • звукоізоляційні;
 • енергозберігальні;
 • сонцезахисні;
 • комбіновані. 

Таке широке розмаїття варіантів дозволяє легко підібрати тип, який найкраще задовольнить конкретно ваші потреби. Зробити вікно більш зручним в експлуатації допоможуть додаткові опції та фурнітура. Більшість здивується, але саме від якості фурнітури часто залежить зручність і термін експлуатації всієї віконної конструкції. Рекомендуємо не заощаджувати навіть на дрібних конструктивних елементах і купувати продукцію лише у перевірених виробників. Щоб не помилитися з вибором, детально вивчіть сайт відповідного виробника, почитайте наявні про нього відгуки в інтернеті та поспілкуйтеся з менеджерами.

Маєте запитання? Ми зв’яжемось з Вами для Безкоштовної консультації