Який профіль вікон найкращий
Профіль – це головний елемент будь-якого металопластикового вікна. Саме від його якості залежить зручність, надійність і термін експлуатації всієї віконної конструкції. Більшості споживачів на перший погляд може здатися, що всі ПВХ профілі від різних виробників виглядають абсолютно однаково та немає сенсу довго вагатися з вибором. Насправді це не так. На жаль, якщо ви не спеціаліст, різницю в якості зможете побачити лише за кілька місяців (а можливо й років) експлуатації. В дешевих неякісних вікнах з’являться щілини, а колір зміниться та буде виглядати зовсім не естетично.
Профіль для пластикових вікон: характеристики й типи
З профілю виготовляються стулки рами та вікна. Саме від них залежить не лише зовнішній вигляд, але й міцність конструкції. Якщо раніше найбільш поширеними матеріалами для віконного профілю були алюміній і дерево, тепер виробники все частіше використовують ПВХ. Підвищеної міцності йому надають металеві вставки, а повітряні порожнини, присутні всередині, сприяють підвищенню теплоізоляційних властивостей конструкції.
Залежно від показників товщини внутрішніх і зовнішніх стінок виділяють наступні типи віконних ПВХ профілів:
- Профілі класу А – вироби найвищої якості. Товщина зовнішніх стінок складає 2,8 мм, внутрішніх – від 2,5 мм. Забезпечують високий рівень теплоізоляції в приміщенні та вважаються найбільш оптимальним варіантом.
- Профілі класу В – продукція середньої якості. Зовнішні стінки можуть мати товщину від 2,8 мм, внутрішні – від 2,0 мм. Такі віконні конструкції відрізняються не такою хорошою теплоізоляцією, як вироби класу А, та мають на 15% нижчу стійкість до деформації.
- Профілі класу С – не відповідають жодним стандартам, притаманним двом першим класам. До таких вікон не висувається суворих вимог. Найчастіше вони встановлюються в нежитлових приміщеннях.
Як вибрати найкращий профіль для металопластикових вікон?
Визначити надійний профіль з першого погляду непросто, однак існує кілька важливих особливостей, які можуть розказати дещо про його якість.
Однорідність структури профілю. Поверхня має бути однорідною та абсолютно гладенькою. Протилежні характеристики будуть свідчити про те, що вікна були виготовлені в неналежних умовах, не відповідають нормам якості та є підробкою.
Товщина та ширина. Найбільш поширений варіант – пластиковий профіль шириною 58 мм. Це класичний вибір, який добре підходить для житлових приміщень. У місцевості, де кліматичні умови особливо суворі, зустрічається також профіль шириною 70 мм. Існують і вироби преміум-класу, що відрізняються неперевершеними характеристиками шумо- і теплоізоляції та мають товщину 90 мм. Таку продукцію може запропонувати мінімальна кількість виробників. Товщина профілю зазвичай складає від 2,5 до 3,0 мм.
Кількість склопакетів і повітряних камер. Однокамерний склопакет складається з двох листів скла та однієї повітряної камери, розташованої між ними. Він легкий і найчастіше використовується при склінні лоджій, терас і балконів, де встановлюються великогабаритні віконні конструкції. Для житлових кімнат однокамерний профіль не підходить, оскільки забезпечує недостатню теплоізоляцію.
Вдома, на дачі або в офісі краще встановити двокамерний склопакет, який включає в себе три листи скла та дві повітряні камери. Трикамерні склопакети з чотирма листами скла – це варіант, який зустрічається дуже рідко. Такі конструкції важкі та пропускають мало світла. Вони користуються попитом лише в північних країнах, де температура повітря опускається до -40 градусів. У наших кліматичних умовах встановлювати трикамерний склопакет недоцільно.
При виборі віконного профілю, в першу чергу, враховуйте свої індивідуальні вимоги. Це дозволить підібрати найбільш оптимальний варіант під конкретний об’єкт і потреби. Радимо звертатися до надійних перевірених виробників, які мають багаторічний досвід роботи та позитивні відгуки споживачів.