Як відрегулювати пластикові вікна

Металопластикові вікна залужили настільки високу довіру споживачів, що їх почали встановлювати не лише під час ремонту приміщень, але й при зведенні нових будівель житлового та нежитлового призначення. При правильній експлуатації та належному догляді пластикові конструкції можуть прослужити близько чотирьох десятків років. І якщо для правильного монтажу знадобиться допомога спеціаліста, то відрегулювати металопластикові вікна можна своїми руками.

Регулювання пластикових вікон: найпоширеніші проблеми

Сьогодні ми дамо відповідь на популярні запитання, пов’язані з регулюванням віконних конструкцій, а також розглянемо ситуації, в яких найчастіше виникають труднощі. До списку причин, через які може виникнути потреба в регулюванні віконної конструкції, належать наступні:

  • стулка почала частково зачіпати раму;
  • ущільнювач засох або стерся та став пропускати протяги;
  • ручка бовтається або навпаки почала дуже важко повертатися;
  • виникла необхідність відрегулювати вікно перед літнім або зимовим періодом.

Нижче ви дізнаєтеся, як впоратися з такими проблемами самостійно.

Регулювання притискання віконної стулки до рами

Якщо пластикові вікна раптом перестали нормально закриватися, а стулки не щільно притискаються до рами, усунути цю незручність можна за допомогою шестигранного ключа. Повертаючи шестигранник вліво, ви збільшуєте щільність прилягання стулки, а повертаючи його в протилежний бік – навпаки послаблюєте. Перед тим, як почати регулювання, зверніть увагу на так звані ексцентрики, що входять до складу віконної фурнітури та розміщені по периметру конструкції. Якщо мітки на ексцентриках вказують у бік вулиці, стулка притискається до вікна недостатньо щільно.

 

Регулювання петель

Найпростіший спосіб уникнути протягів – відрегулювати петлі на віконній конструкції. Спочатку варто визначати місце, де вікно пропускає повітря. Якщо воно знаходиться близько до нижньої петлі, зніміть ковпачок і шестигранником відрегулюйте петлю.

Щоб усунути скіс конструкції, шестигранний ключ потрібно обертати у верхній петлі. Якщо робити це в напрямку за годинниковою стрілкою, стулка почне щільніше притискатися до петлі на пластиковому вікні, піднімаючи тим самим низ конструкції. Обертання в протилежний бік допомагає відсунути стулку від петлі та опустити нижню частину вікна.

Як правильно відрегулювати пластикові вікна на літо та зиму

Відрегулювати віконну конструкцію так, щоб вона відповідала зимовому режиму, можна самостійно. Однак слід врахувати, що не всі моделі віконних систем підтримують сезонну зміну режиму. Якщо конструкція має виїмку для шестигранного ключа, вам пощастило, можете розпочинати регулювання:

  • підніміть ролик фурнітури;
  • відрегулюйте відстань притискання стулки за допомогою шестигранника (сторону повороту можна визначити шляхом повороту ручки в різні боки);
  • поставте ролик фурнітури у вихідне положення;
  • поверніть ролик таким чином, щоб рисочка (ексцентрик) показувала в бік приміщення;
  • повторіть усі дії на кожному ролику, присутньому на конструкції;
  • якщо ручка послабшає, слід повернути пластину на 90 відсотків і затягнути гвинти, піля чого поставити її назад;
  • якщо ручка повертається погано, змастіть машинним маслом усі рухомі механізми.

Що ж стосується літнього регулювання, в цьому випадку слід послабити прилягання ущільнювача стулки. Це пов’язано з тим, що протягом цього сезону немає потреби зберігати тепло в приміщенні. Процес регулювання відбувається так само, як описано вище, єдина відмінність – цього разу рисочка на ролику має показувати в протилежний бік.

Сподіваємося, наша стаття була для вас корисною та допоможе у вирішенні проблем, пов’язаних із регулюванням пластикових вікон.

Маєте запитання? Ми зв’яжемось з Вами для Безкоштовної консультації